Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich

Zmień język

plcsendeuk

Starostwo Powiatowe

TWRP - Wszechnica Konecka

PFRON - o. Kielce

REHABILITACJA

WTZ w Końskich
Opublikowano: wtorek, 31 październik 2017 12:15

REHABILITACJA

Rehabilitacja ruchowa prowadzona jest wg grafika ćwiczeń oraz wskazań lekarskich. Obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe. Uczestnicy objęci są zabiegami z zakresu fizykoterapii.

 

WTZ w Końskich
Opublikowano: poniedziałek, 30 październik 2017 13:21

KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH "OLIMPIJCZYK" W KOŃSKICH

Klub „Olimpijczyk” działa przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Końskich od 1997 r. w ramach Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie. Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną od 8 roku życia wzwyż całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach.

Klub zrzesza 42 zawodników, którzy trenują pływanie, lekkoatletykę, tenis stołowy, narciarstwo zjazdowe, biegi przełajowe, badminton oraz bocce i z powodzeniem startują w zawodach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich oraz europejskich.

Przy odpowiednim treningu sportowym i promowaniu zdrowego stylu życia wspieramy rozwój psychiczny i fizyczny każdego zawodnika. Oddziałujemy również na szersze środowisko społeczne, pokazując wysiłek sportowy zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu, staramy się przełamywać stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

  < !-- JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v3.0.4) starts here -->

< !-- JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v3.0.4) ends here -->