Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich

KLUB "OLIMPIJCZYK"

Opublikowano: poniedziałek, 30 październik 2017 13:21
WTZ w Końskich

KLUB OLIMPIAD SPECJALNYCH "OLIMPIJCZYK" W KOŃSKICH

Klub „Olimpijczyk” działa przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Końskich od 1997 r. w ramach Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie. Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną od 8 roku życia wzwyż całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach.

Klub zrzesza 42 zawodników, którzy trenują pływanie, lekkoatletykę, tenis stołowy, narciarstwo zjazdowe, biegi przełajowe, badminton oraz bocce i z powodzeniem startują w zawodach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich oraz europejskich.

Przy odpowiednim treningu sportowym i promowaniu zdrowego stylu życia wspieramy rozwój psychiczny i fizyczny każdego zawodnika. Oddziałujemy również na szersze środowisko społeczne, pokazując wysiłek sportowy zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu, staramy się przełamywać stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

Kategoria: