WTZ w Końskich

WTZ w Końskich
Opublikowano: wtorek, 31 październik 2017 11:48

20.04.2017

W dniu 20 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich z Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich, komisarzem mag Mariuszem Świecą.
Na spotkaniu zostało omówionych kilka bardzo ważnych tematów:
1. Bezpieczeństwo na drodze – omówione zostały zasady:
- prawidłowego korzystania z jezdni, chodników jak i ścieżek rowerowych.
- przechodzenia przez przejście dla pieszych.
- poruszania się po drogach i chodnikach rowerem.
Pan komisarz szczególną uwagę zwrócił na konieczność odpowiedniego oznakowania zarówno rowerzystów jak i pieszych, czyli obowiązek korzystania z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.
2. Zagrożenia w sieci - policjant przestrzegał uczestników, że korzystanie z Internetu, zakładanie kont na portalach społecznościowych, udostępnianie w sieci informacji na swój temat może zagrażać naszemu bezpieczeństwu, ponieważ nigdy nie możemy mieć pewności że osoba, z którą rozmawiamy jest tą za którą się podaje. Podkreślił, że nigdy i pod żadnym pozorem nie należy podawać swoich danych osobowych.
3. Zasada organicznego zaufania – w tym miejscu został omówiony temat oszustw, np. „metoda na wnuczka” lub „metoda na policjanta”. Pan komisarz udzielił kilku rad jak nie dać się oszukać i zmanipulować.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowanie zarówno ze strony uczestników jak i pracowników. Było też sporo pytań, na które pan komisarz udzielał szczegółowych odpowiedzi jak i dzielenia się własnymi doświadczeniami w zakresie omawianych tematów. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. W podziękowaniu od uczestników pan komisarz otrzymał pamiątkowego „Aniołka. Komisarza”.