Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich

WTZ w Końskich

Opublikowano: wtorek, 31 październik 2017 10:31
WTZ w Końskich

16.05.2016

W dniach 16 – 19 maja 2016 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich wraz z opiekunami i rodzicami przebywali na wycieczce w Trójmieście. Plan wycieczki był bardzo „bogaty” i udało nam się zobaczyć bardzo dużo ciekawych miejsc, pomimo że pogoda w pierwszych dwóch dniach nas nie rozpieszczała.
W poniedziałek po przyjeździe do Gdańska, zakwaterowaniu i posiłku spotkaliśmy się z Panią Sandrą – naszą przewodniczką, która oprowadziła nas po Głównym Mieście (Droga Królewska, Rausz , Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Zielona Brama, Mołtawa, Wieli Żuraw, Kościół Mariacki, Wielka Zbrojownia).
We wrotek wspólnie z panią przewodnik popłynęliśmy statkiem na Westerplatte pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie pojechaliśmy do Oliwy, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać koncertu organów w Katedrze oraz zwiedzić Park Oliwski. Popołudnie upłynęło na spacerach po plaży i zbieraniu muszelek. Wieczorem miło spędziliśmy czas przy kawie i ciastku w Restauracji Miasto Aniołów. Przy okazji mogliśmy zobaczyć pięknie oświetlone Główne Miasto i Fontannę Neptuna.
W środę rano wyruszyliśmy do Sopotu na Molo, następnie spacer ul. Bohaterów Monte Cassino czyli popularnym Monciakiem i przejazd do Gdyni. Zwiedzanie Gdyni zaczęliśmy od wizyty w Akwarium Gdyńskim, a później spacer po Molo Południowym przy którym przycumowane były piękne i ogromne statki. Mieliśmy okazję zobaczyć ORP Błyskawica, Dar Pomorza i Dar Młodzieży. Był też czas na mały posiłek i zakup pamiątek. Pomimo długiego dnia i zmęczenia nie było czasu na odpoczynek ponieważ czekał jeszcze nas wieczorny grill i zabawa.
Czwartek to zakup ostatnich pamiątek i pożegnanie z morzem.

Kategoria: